A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Березянська гімназія Ружинської селищної ради Житомирської області

Права та обов'язки учнів

Основні права та обов'язки учнів

 

І. Загальні правила

1. Учні приходять до школи  за 15 хвилин до початку занять за розкладом, а чергові працівники закладу – за 30 хвилин (на час дії рекомендацій МОЗ України чергування учнів по школі скасовується).

2. Кожен учень зобов’язаний з’явитися на заняття в одязі ділового стилю, у чистому взутті, з охайною зачіскою. В одязі виключаються яскраві тони, написи й орнаменти.

3. Кожен учень повинен мати захисну маску, одягати її у коридорах закладу, уникати скупчення, під наглядом чергового вчителя регулярно перебувати на свіжому повітрі, часто мити руки з милом.

4. Черговий вчитель у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.

5. Учням заборонено приносити до школи  не потрібні для занять речі.

6. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами. 

7. Учням заборонено без дозволу заходити до вчительської кімнати та інших кабінетів закладу, де працює адміністрація.

8. Усі школярі зобов'язані берегти майно, зелені насадження на території закладу, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

9. Учні  зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу закладу, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

10. У разі навмисного пошкодження шкільного  майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

11. Суворо забороняється тютюнопаління в закладі та на його території.

ІІ. Поведінка учнів на уроках

1. Після першого дзвоника учень школи  займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.

2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у щоденнику учня.

3. Учні закладу встають і вітаються, коли до класу заходить директор, завуч, учитель.

4. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше місце тільки з дозволу вчителя, дотримуючись дистанційного режиму.

5. Під час уроку учень повинен дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.

6. Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя, одягнувши захисну маску.

7. На уроки фізкультури учні з'являються у спортивній формі відповідно до сезону.

8. Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати, виривати сторінки, робити підкреслення та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

9. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

10. Кожен учень 5-9-го класу має щоденник єдиного зразка, в якому охайно синьою пастою ведуться відповідні записи.

11. У разі порушення учнем дисципліни у школі  класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти них відповідних дій, встановлених законодавством.

12. Учням закладу не дозволяється самовільно залишати школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.

13. У разі захворювання чи підозри на захворювання учень ізолюється у відведену кімнату, оглядається медичним працівником, за показниками отримує звільнення від занять і тільки потім залишає школу  в супроводі батьків чи медичних працівників.

14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику, будь-які прояви булінгу (цькування)

15. Із школи  учні виходять спокійно, дотримуючись порядку, через виходи, закріплені за віковою категорією.

16. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні закладу без нагляду педагогічних працівників.

    ІІІ. Поведінка учнів під час перерв

1. Під час перерви учні 5-9-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3. Учням  не дозволяється  бігати сходами, штовхати один  одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

 

ІV. Поведінка учнів поза школою

1. Учень школи зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.

4. Дбайливо ставитися до природи.

5. Учень школи повинен дотримуватися мовного  етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

6. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки селом тощо для учнів 8-9-х класів дозволяються до 22 години.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень